تبلیغات
بهترین عسل طبیعی|عسل وحشی|خواص عسل کوهی|بره موم|ژل رویال|خواص ژل رویال - عسل شکرک زده
موضوع:عسل شکرک زده،عسل شکرک،عسل شکرک میزند،شکرک عسل طبیعی،عسل شكرك زده،عسل شكرك،چرا عسل شکرک می زند،عسل خوب شکرک،عسل طبیعی شکرک میزند؟،ایا عسل شکرک میزند،شكرك عسل طبیعی،عسل با شکرک،با عسل شکرک زده چه کنیم،با عسل شکرک زده چکار کنیم،شکرک عسل چیست،راه حل عسل شکرک زده،عسل و شکرک* ادامه پست قبلی *

عسل طبیعی شکرک می بندد؟

عسل طبیعی به دلیل داشتن آنزیم دیاستاز (آنزیمی که زنبور در طول فرآیند تولید عسل به آن اضافه می کند) که یک جاذب رطوبت می باشد و نیز به دلیل اینکه عسل یک ماده فوق اشباع قندی می باشد (مقادیر زیادی قند در مقابل مقدار کم آب) تمایل دارد به حالت بلوری درآید و به تدریج شروع به جامد شدن و رسوب کردن نماید. به این حالت رس کردن می گویند و بر خلاف تصور عامه به هیچ وجه نشانه تقلبی بودن عسـل نمی باشد.

متاسفانه به دلیل اینکه دید اکثریت مردم نسب به عسل رس کرده منفی می باشد، برخی از تولید کنندگان با دادن حرارت بالا به عسل آنزیم های عسل را تخریب می نمایند (که با این کار خواص عسل از دست می رود.) و به جای آن ماده ای درعسل به نام HMF)hydroxyl methyl forforal) در عسل به وجود می آید، که مقدار بالای این ماده در عسل قابل قبول نیست و می تواند به کبد فشار وارد نماید. و یا به عسل موادی اضافه می نمایند تا مانع رس کردن عسل شود، که این کار هم غیرقانونی و از نشانه های تقلب در عسل می باشد.

باید گفت: معمولاً عسل رس شده دانه ریز بوده و با حرارت دهان به سادگی پس از چند ثانیه آب شده و یک زبری ملایم روی زبان حس می نمائید، در حالیکه شکرک دارای دانه های درشت و متبلور شکر بوده که با چشم قابل رویت و دانه های درشت شکر را زیر دندان می توان حس کرد. 
چنانچه عسل شما رس شد می توانید ظرف عسل را تا زمانی که عسل به حالت اول برگردد داخل آب در حال جوشیدن قرار دهید . البته پیشنهاد ما استفاده عسل به همان صورت رس کرده است.
در اکثر کشورهای دنیا عسل رس شده به دلیل اینکه از بین نان نمی ریزد و نیز حرارت نسبت به عسل شهد دیده و خواص آن دستخوش تغییرات کمتری شده طرفدار بیشتری دارد.

البته توجه کنید اگر عسل با حرارت آب نشد و دیر این اتفاق افتاد/ احتمال تقلبی بودن آن میرود.


کنه واروآ و عسل ارگانیک!!!

زنبور عسل و کندوهای آن نیز از آفات طبیعی و حتی غیر طبیعی مصون نیستند! کنه واروآ مهمترین کنه ای است که می تواند به راحتی یک کندو را از بین ببرد. معضلی که کندو داران را مجاب به استفاده از سموم و مواد غیر ارگانیک برای رفع آن می کند. البته آفات دیگری هم گریبان گیر آن ها میشود که در حوصله این مطلب نیست.
عسل زنده، در صورتی عسل زنده نامیده می شود که شرایط عسلی را داشته باشد که در مطالب قبل گفتیم و دوم اینکه برای رفع آفات و کنه ها از روش های طبیعی و مواد ارگانیک استفاده شده و قالب های موم مصنوعی در عسل گیری به کار برده نشده باشد.
بهترین و طبیعی ترین عسلهای ایران را از ما بخواهید . فقط یکبار محصولات ما را تست کنید ، تا کیفیت واقعی عسل طبیعی را بفهمید . 

شماره های تماس :   09171397085    و      09361779690   
برچسب ها: عسل شکرک زده، بهترین عسل طبیعی، خرید بهترین عسل طبیعی، عسل طبیعی در تهران، فروش عسل طبیعی در تهران، بهترین عسل دنیا، بهترین عسل در ایران،  

تاریخ : یکشنبه 13 دی 1394 | 08:38 ب.ظ | نویسنده : عسل طبیعی معصومی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.