تبلیغات
بهترین عسل طبیعی|عسل وحشی|خواص عسل کوهی|بره موم|ژل رویال|خواص ژل رویال - عسل و دارچین
عسل و کودکان ،عسل و هندوانه ،عسل و خربزه ،خواص عسل ،عسل و دارچین توصیه مهم اینکه از دادن عسل به بچه های زیر دو سال به طور اکید خودداری گردد چراکه اگر چنین اتفاقی ( حساسیت ناشی از مواد گل و گرده گیاهان در عسل و یا سفت شدگی عسل در بدن کودک ) اتفاق بیافتد حتما بمرگ وی منجر خواهد شد. لذابهمین دلیل در کتابهای مرجع در پزشکی  توصیه اکید شده است که : به کودکان زیر دو سال عسل داده نشود. 
بدیهی است که در صورت دادن عسل به کودک و بروز ناآرامی در وی بایستی هرچه سریعتر به بیمارستان مراجعه نمود. 

بجز خوردن خربزه با عسل سایر میوه جات مشابه که دارای تارهای در هم تنیده هستند ، مثل هندوانه ، طالبی ، خرمالوی بسیار شیرین (  و  حتی سیب شیرین نه ترش و معمولی و یا بعضی از میوه های شیرین دیگر  ، البته با شدت کمتری ) می توانند همان راکسیون مشابه با خربزه با عسل را ایجاد نموده و باعث درد شدید معده و حرارت بسیار بالای بدن در افراد شوند. البته مصرف موم تقلبی ( پارافینی ) همراه عسل به شدت این پدیده خواهد افزود.! 

شاید سوال شود ، چه ترکیبی با عسل مفید است ؟؟ بایستی ذکر نمایم که در طب تجربی از ترکیب عسل با دارچین برای لاغری ( بصورت ٢ قاشق بزرگ عسل و یک سر قاشق چایخوری دارچین مصرف روزانه آنهم در مدت محدود و مشخص شده ) و از ترکیب عسل ولیموترش برای جلوگیری از استفراغ و تر کیب عسل و سرکه سیب برای کاهش اشتها و سوزاندن چربی های زاید بدن سود برده شده است. 
 
در یک کلام بهتر است بعد از مصرف عسل از خوردن مواد غذایی باصطلاح گرم مثلا عسل با خرما و یا عسل با خربزه و یا حتی با مواد سردی که دارای فیبر هستند خودداری نمود ولی خوردن آب و یا شیر و حتی خوردن سرکه با عسل مشکلی نخواهد داشت. 
 
۵/ در خاتمه بهتر است کمی هم از خواص مفید عسل گفته شود. همانطور که می دانید این ماده مفید غذایی ازسالهایی پیش از میلاد مسیح یعنی قبل از دو هزار سال پیش توسط بشر شناخته شده و مورد استفاده قرار گرفته است.  در طب قدیم از عسل با عنوان ( اکسیر اعظم ) یاد شده است و در درمان بیشتر بیماری ها از آن استفاده گردیده است و در کو تاه نمودن دوره نقاهت اکثر بیماری ها از آن استفاده فراوانی می شده  است. هم اکنون اینجانب نیز برای بهبود بیماران پس از جراحی توصیه اکید به مصرف عسل می نمایم. 
از آنجا که عسل حاوی انزیم پروتئاز میباشد در کشتن میکروبهای روده ای و پاکسازی روده ها در زمان ابتلا به اسهال و یا حتی درپاکیزه نگهداشتن روده  افراد سالم بسیار مفید خواهد بود. 
kharboze.asal_
 
 
     عسل با داشتن آنزیم دیگری با نام دیاستاز باعث انهدام لاشه میکروبها شده و به عنوان یک انتی بیوتیک قوی بخصوص در میکروبهای روده ای و بالاخص بر روی میکروب فراگیر اخیر با نام هلیکوباکتر پیلوری اثر فوق العاده ای دارد. جالب اینکه همین انزیم دیاستاز موجود در عسل برای بهبود زخمهای باز بدن و برای جلوگیری از عفونی شدن زخمها وارد عمل میشود  وبهمین دلیل  پزشکان امروز همچون گذشتگان  نیز از عسل به عنوان ترمیم کننده و تمیز کننده زخمهای باز استفاده می نمایند. 
من نیز در درمان بیمارانی که دچار خراشیدگی و یا زخم های باز پوستی هستند و یا مورد عمل جراحی کیست مویی ( سینوس پیلونیدال ) قرار گرفته اند و از تکنیک باز گذاری زخم تا بهبودی کامل برای آنها استفاده شده است ، از عسل برای پانسمان زخم باز استفاده می نمایم و اثرات مفید آن را در مقایسه با کرمهای سنتتیک گران قیمت متوجه شده ام به طوریکه در حال حاضر بجای خرید پمادهای پرقیمت از این ماده مفید در دوران نقاهت بیمار،  ( چه خوردنی و چه موضعی ) توصیه به استفاده می نمایم.   

برچسب ها: بهترین عسل طبیعی، عسل طبیعی را چگونه بشناسیم، عسل چت، ماه عسل، عسل و دارچین، عسل و کودکان، عسل در بارداری،  

تاریخ : شنبه 31 مرداد 1394 | 08:33 ق.ظ | نویسنده : عسل طبیعی معصومی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.