تبلیغات
بهترین عسل طبیعی|عسل وحشی|خواص عسل کوهی|بره موم|ژل رویال|خواص ژل رویال - خرید بهترین عسل طبیعی
چه عسلی را بخرم؟ خرید عسل طبیعی در تهران ، خرید عسل طبیعی در اصفهان، خرید عسل طبیعی در تبریز ، مراکز خرید عسل طبیعی کجاست، عسل طبیعی کجاست؟ 
بهترین عسل طبیعی در ایران ؟ چه عسلی بهتر است؟   کجا می توانم عسل با کیفیت را تهیه کنم؟ آیا عسل محلی بهتر است؟ عسل را با کدام شهد گل بخرم؟
 اینها سوالاتی هستند که مردم مکرر در مورد عسلی که می خواهند بخرند می پرسند. در اینجا تلاش می کنیم بعضی از واژه هایی مانند “خام” “محلی” “خالص” و “ارگانیک” را برایتان توضیح دهیم.

عسل خام بهترین عسل است

اولین پیشنهادم در مورد خرید عسل طبیعی - عسل خام و محلی است که مستقیما از کندو دار تهیه شده باشد. عسل محلی تولید شده زنبورهایی است که در محل زندگی شما یافت می شوند و بنابراین بدلیل اینکه سیستم ایمنی بدن شما را در مقابل آلرژی افزایش می دهد عسلی شناخته شده است. همچنین با خرید عسل طبیعی محلی نه تنها رد پای غذاهای کربنی را در زندگیتان کاهش می دهید بلکه مطمئن هستید که عسلی که میخورید عسل کاملا طبیعی و محلی است و به راحتی ارگانیک بودن آن را میتوانید تشخیص دهید.

عسل بازاری چگونه است؟

اگر کندو دار و یا مزرعه کندو در دسترستان نیست و نمی توانید عسل محلی تهیه کنید عسل موجود در بازار و فروشگاهها گزینه ای است که به آن نگاه خواهید کرد. حالا کسانی که با صدای بلند داد زده اند که ” عسل بازار را نخرید” ممکن است از این جمله من وحشت زده شوند. ایده خوردن عسل یعنی؛ جایگزین کردن عسل بجای شکر تصفیه شده در رژیم غذاییتان تا آن جایی که امکان دارد. اگر عسل محلی در دسترستان نیست عسلی بازاری بسیار بهتر از شکر تصفیه شده است. همین منطق را نیز باید در مقایسه عسل با دیگر شیرین کننده ها داشته باشید.

همه عسلها مساویند؟

قبل از اینکه نگاهی به برچسب روی شیشه های عسل مغازه ها بیندازیم باید این نکته را بدانیم که همه عسلها مثل هم تولید نمی شوند.عوامل زیادی که به منبع شهد عسل مربوط می شوند می توانند روی کیفیت عسل تاثیر بگذارند. بعنوان مثال آب و هوا، خاک، منظره، درصد آلودگی محیط از عوامل تاثیر گذار می باشند. عوامل دیگر شامل تمرین زنبورداری، اصول اخلاقی، فرهنگ و سیاستهای کشور است.( مانند خوراندن شربت شکر و آنتی باکتریه به زنبورهای عسل).

رتبه غذایی در مقابل رتبه دارویی

انتخاب نوع عسل برای ما مشتریها زمانی که کندو داران بسیاری از سرتاسر جهان ادعا می کنند که عسل آنها بهتر و مرغوبتر از انواع دیگر عسلهاست دشوار است. بعلاوه بعضی از انواع عسلها بخاطر خاصیت آنتی باکتریایی بالایشان دارای ارزش درمانی بیشتری هستند. البته این نوع عسلها ممکن است دهها برابر گرانتر از عسلهای معمولی باشند. بنابراین این نوع عسلها در برنامه غذایی روزانه قرار نمیگیرند بلکه بعنوان گنجی برای درمان بسیاری از مریضیها مانند جراحت و سوختگی و گلو درد و عفونت ذخیره می شوند.

ادعاهایی که در مورد عسل خام، خالص و واقعی می شود

جاذبه عسل خام این است که تحت هیچ فرایند تولید و یا گرمایی قرار نمی گیرد و همه مواد طبیعی موجود در آن حفظ می شوند. البته هیچ اجبار قانونی برای زدن برچسب خام روی این نوع عسل ها وجود ندارد. شما ممکن است عسل های خامی را پیدا کنید که در معرض گرمای بسیار کمی قرار گرفته باشند تا اینگونه بسته بندیشان راحت تر شده و اندکی دانه دانه شده باشند. برچسب عسل خالص بر روی شیشه های عسل جای ابهام دارد و نمی تواند مساوی با عسل 100 درصد خالص باشد. بسیاری از برندهایی که روی عسلها برچسب “عسل طبیعی” می زنند عسلهایی را به بازار عرضه می کنند که پاستوریزه شده اند و یا در معرض گرما قرار گرفته اند. همچنین این عسل ها تصفیه شده نیز هستند بنابراین ظاهری روشن و تمیز دارند. متاسفانه بسیاری از مشتریها با دیدن موادی مانند موم و گرده در داخل عسل آن را ناخالص نامیده و از خرید آن اجتناب می کنند.

برچسب ارگانیک

این که عسلی ارگانیک است یا نه به اعتقاد خود شما به ارگانیک بودن آن برمیگردد. برای اینکه عسلی ارگانیک باشد تولید کننده گان آن باید یک سری استانداردها و شرایط را در زمان تولید آن رعایت کنند که شامل منبع شهد، منطقه زندگی وگشت زنبورها، مدیریت زنبورها، مراحل استخراج، دمای هوا، مراحل انتقال و مواد بسته بندی است.

تک شهدی و چند شهدی

یکی دیگر از نکاتی که باید هنگام خرید عسل به آن توجه کنید مزه آن است. مزه عسل که با برچسب” ترکیبی از شهدها” و یا ” شهدهای متنوع” مشخص می شود بسته به نوع گلهای متفاوتی که شهد از آنها جمع آوری می شود متفاوت است. اگر شما دوست ندارید عسلی را بخورید که نمی دانید از شهد چه گلهایی تهیه شده است به سمت عسلهای تک شهدی بروید.


برچسب ها: فروش بهترین عسل طبیعی، خرید بهترین عسل، فروش عسل وحشی، عسل طبیعی کوهستان، فروش عسل طبیعی در تهران، خرید عسل طبیعی در تهران، خرید بهترین عسل طبیعی،  

تاریخ : سه شنبه 23 تیر 1394 | 08:13 ق.ظ | نویسنده : عسل طبیعی معصومی | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.